سوالات فنی ایین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی با جواب

سوالات فنی ایین نامه اصلی در واقع نمونه سوالات فنی آیین نامه رانندگی می باشد که ممکن است برخی از این سوالات فنی ایین نامه اصلی در آزمون آیین نامه مرحله دوم یا همان آزمون آیین نامه اصلی بیاید . بنابراین نیاز است کسانی که آزمون آیین نامه افسر را دارند حتما نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی را قبل از امتحان ایین نامه خود بخوانند . خواندن نمونه سوالات آیین نامه را فراموش نکنید .

اهمیت خواندن سوالات فنی ایین نامه اصلی چقدر است ؟

سوالات فنی ایین نامه اصلی از بخش فنی کتاب ایین نامه راهنمایی و رانندگی می باشد . اگر به کتاب ایین نامه جدید دقت کرده باشید از صفحه ۱۱۴ تا صفحه ۱۵۷ از این کتاب مربوط به بخش فنی می باشد . بخش فنی ایین نامه رانندگی کمی سخت است در واقع مطالب این بخش به شدت حفظی و فرار است و معمولا به سختی در ذهن جای می گیرد و نیاز است نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی را مرتب تکرار کرد و خواند تا کاملا در ذهن قرار گیرد .

سوالات فنی ایین نامه اصلی فقط در ازمون اصلی ایین نامه است

یکی از تفاوت های اصلی آزمون اصلی آیین نامه با آزمون مقدماتی آیین نامه رانندگی اینست که در آزمون اصلی تعدادی از سوالات از بخش فنی و از سوالات فنی ایین نامه اصلی می باشد در حالی که در آزمون مقدماتی خبری از سوالات فنی نیست . و همین موضوع باعث شده متقاضیان بر این باور باشند که سوالات آیین نامه اصلی کمی دشوار تر از سوالات آیین نامه مقدماتی می باشد .

تعداد سوالات فنی ایین نامه اصلی در آزمون اصلی آیین نامه چند تا است ؟

یکی از سوالات رایج متقاضیان گواهینامه رانندگی اینست که چند سوال فنی در امتحان اصلی داریم ؟

باید گفت که عدد دقیق نمی توان برای آن بیان کرد ولی معمولا بین ۴ تا ۷ سوال از سوالات آزمون اصلی آیین نامه شما از بخش فنی کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی می باشد .

چرا سوالات فنی ایین نامه اصلی سخت است ؟

اگر شما هم معتقدید که سوالات فنی ایین نامه اصلی کمی دشوار است ما نیز با شما هم عقیده ایم . دلیل آن هم اینست که معمولا سبک سوالات فنی ایین نامه اصلی اینگونه است که خیلی حفظی می باشد . یعنی مثلا سوالات به این شکل است که فیلتر هوا را هر از چند وقت یکبار باید عوض کنیم . در واقع سوالاتی به این شکل در بخش فنی ایین نامه رانندگی بسیار زیاد است و این کار را برای متقاضیان گواهینامه رانندگی سخت کرده است . البته ما در ادامه قصد داریم تعدادی از مهم ترین نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی با جواب را برای شما بیاوریم .

نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی را چگونه بخوانیم ؟

متاسفانه یکی از مشکلاتی که هم اکنون وجود دارد اینست که منبع مناسب و خوبی برای خواندن نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی در اینترنت نیست . اولین کاری که شما باید انجام دهید اینست که مهم ترین نمونه سوالات فنی ایین نامه رانندگی را دانلود کنید و به طور پیوسته از چند روز قبل از ازمون اصلی نامه رانندگی خود شروع کنید به خواندن آن ها .

دقت کنید که سوالات فنی با سوالات بخش های دیگر آیین نامه راهنمایی و رانندگی تفاوت دارد . شما باید به طور پیوسته و چندین بار نمونه سوالات فنی ایین نامه رانندگی را بخوانید تا کاملا ملکه ذهنتان شود . چراکه همین طور که قبلا هم گفته ایم نمونه سوالات فنی فرار می باشند و به راحتی از ذهن فراموش می شود . پس مهم ترین فاکتور در خواندن نمونه سوالات فنی تکرار و تکرار پیوسته می باشد .

مهم ترین سوالات فنی ایین نامه اصلی کدام اند ؟

ما در ادامه می خواهیم برخی از مهم ترین و پرتکرار ترین نمونه سوالات فنی که تا بحال در سوالات آزمون اصلی آیین نامه رانندگی آمده است را با جواب آنها بررسی کنیم . سعی کنید حتما این نمونه سوالات را به خاطر بسپارید .


۱ ) سیستم انتقال قدرت شامل چه بخش هایی می باشد ؟

سیستم انتقال قدرت دارای سه بخش اصلی کلاچ ، گیربکس و دیفرانسیل است .


۲ ) سیستم کلاچ رابط میان کدام اجزا را بر قرار می کند ؟

سیستم کلاچ رابط میان موتور و گیربکس است . با فشردن پدال کلاچ ، انتقال قدرت میان موتور و گیربکس قطع می شود و در نتیجه هیچ نیرویی به پشت چرخ های محرک منتقل نمی شود .


۳ ) ورودی و خروجی های موتور خودرو چیست ؟

موتور خودرو به طور کلی دارای یک ورودی و یک خروجی است . ورودی آن هوا و سوخت است و خروجی آن نیز عبارت است از انرژی تولید شده و ذخیره شده در میل لنگ دوار و چرخ طیار .


۴) وظیفه صافی هوا یا فیلتر هوا چیست ؟

صافی هوا یا فیلتر هوا در مسیر هوای ورودی به موتور قرار داشته و وظیفه آن ممانعت از ورود گردو غبار و دیگر ذرات معلق به داخل موتور و فضای احتراق می باشد .

بنابراین صافی هوا نقش مهمی در انجام صحیح احتراق خواهد داشت .


۵) فیلتر های هوا از نظر شکل ظاهری چگونه می باشند‌ ؟

از لحاظ شکل ظاهری دارای انواع مختلف استوانه ای و صفحه ای می باشند .


۶) وظیفه گیربکس چیست ؟

وظیفه گیربکس ایجاد تعادل میان سرعت و نیرو است .


۷) در صورت نبودن فیلتر روغن چه اتفاقی می افتد ؟

در صورت نبودن این فیلتر ذرات معلق می تواند وارد مجراها و محل های روغن کاری شده و بخش های مختلف خودرو و به ویژه سطح داخلی سیلندر ها آسیب برساند .


ما در اینجا تعدادی از نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی با جواب را دیدیم .

توصیه اکید به شما می کنیم مجموعه کاملی از نمونه سوالات فنی را از طریق دکمه زیر دانلود نمایید و خود را کاملا برای ازمون فنی ایین نامه اصلی آماده کنید .

 

نمونه سوالات فنی ایین نامه اصلی